LK.01._LK_Peta_Pikir modul 1.3_Kel1_NURYANTI_101.docx
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
1. RANCANGAN PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN (PdPc)
Tingkatan
5 Accountant
Masa :8.40-9.50 Tarikh : 09/02/2021 Hari:Selasa Bil. Murid: 32
Perkara Ulang kaji Komsas (sambung)
Fokus Kertas 2
Tugasan / Soalan Modul Ulang Kaji PPDJB
HPU 1.0
7.0
8.0
Berinteraksi untuk menjalin dan mempererat hubungan mesra
Mendapat maklumat daripada pelbagai sumber yang didengar, dibaca,dan
ditonton
Memproses maklumat untuk keperluan tertentu
HPK 1.2
7.1
7.3
8.2
Mendengar dan memberikan respons secara lisan dan bertulis tentang sesuatu
yangdiperihalkan oleh orang lain.
Mengenal pasti dan menyatakan gambaran keseluruhan, idea utama, isi
penting, dan isi relevan tentang bahan yang didengar, dibaca, dan ditonton.
Mengemukakan soalan untuk mendapatkan penjelasan lanjut.Menyusun
maklumat mengikut keutamaan.
Menyusun maklumat mengikut keutamaan.
Objektif P&P Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid akan dapat;
i) Memahami teknik menjawab soalan pemahaman komsas Kertas 2
ii) Menjawab soalan 2b-2d pelbagai aras
Sistem Bahasa Komsas
Kemahiran
Bahasa
Kemahiran Belajar Cara Belajar
Kemahiran berfikir
Nilai Rasional
Kerajinan
Kerjasama
KBAT Menganalisis
Ilmu Format Peperiksaan SPM
Sastera
BBM/BBB Modul Ulang Kaji PPDJB
1 Penerangan semula teknik menjawab fokus 2b-2d
2 Pelajar membuat tugasan dan perbincangan oleh guru
3 Pelajar membuat pembetulan dan persedian untuk SPM
Refleksi
2. MINGGU 4 TARIKH: 9/2/2021 HARI:SELASA MASA: 10.45-
11.55
KEHADIR
AN:
TINGKATAN 5 CULINARIAN
MATA
PELAJARAN
BAHASA MELAYU
TEMA KERJAYA MENITI JAYA
KEMAHIRAN
BAHASA
KEMAHIRAN MENDENGAR DAN BERTUTUR
KEMAHIRAN MEMBACA
STANDARD
KANDUNGAN
1.3 Mendengar dan memahami maklumat, fakta, idea dan hujah dalam pelbagai
wacana dan memberikan respons
2.3 Membaca untuk memproses maklumat daripada pelbagai bahan
STANDARD
PEMBELAJARAN
1.3.1 Mendengar dan menghubungkaitkan maklumat daripada pengetahuan sedia
ada dengan fakta baharu secara betul, tepat dan bermakna.
1.3.2 Mendengar dan menjana idea baharu daripada maklumat yang diperoleh
dengan betul dan bermakna.
2.3.1 Membaca, menilai dan membandingkan bahan teks yang berbeza dengan
betul berdasarkan bukti yang terdapat dalam teks menggunakan teknik bacaan
yang sesuai.
2.3.2 Membaca untuk mengenal pasti dan menyelesaikan masalah daripada
pelbagai bahan menggunakan teknik bacaan yang sesuai.
BAHAN BANTU
MENGAJAR
Buku Teks,Buku Teks Digital, Slaid power point dan pautan youtube, Google
Meet
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1. menghubungkait tiga maklumat daripada pengetahuan sedia ada dengan
fakta baharu secara betul
2.mendengar dan menjana tiga idea baharu daripada maklumat yang diperoleh
dengan betul dan bermakna
3.membaca, menilai dan membandingkan dua bahan teks yang berbeza
dengan betul berdasarkan bukti yang terdapat dalam teks
KRITERIA
KEJAYAAN 1. menyatakan sekurang-kurangnya tiga maklumat daripada pengetahuan
sedia ada dengan fakta baharu secara betul
SMK TAN SRI MOHAMED RAHMAT,JB
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
3. 2.mendengar dan menjana sekurang-kurangnya tiga idea baharu daripada
maklumat yang diperoleh dengan betul dan bermakna
3.membaca, menilai dan membandingkan dua bahan teks yang berbeza
dengan betul berdasarkan bukti yang terdapat dalam teks
RangkaPengajaran Catatan/ Impak
Aktiviti Permulaan
1. Murid dipaparkan beberapa gambar secara umum
2. Guru bersoal jawab mengenai paparan tersebut
3. Guru menjelaskan OP dan KK kepada murid dan
aktiviti yang akan dilakukan.
(5 minit)
Aktiviti Utama 1. Murid diminta merujuk buku teks / buku teks
digital m/s 30 dan 31
2. Murid diminta membaca petikan yang diberi sambil
didengari oleh murid-murid lain.
3. Guru menguji pemahaman murid tentang petikan
yang dibaca.
4. Murid menulis penilaian tentang tema yang
dibincangkan
5. Murid diminta menyampaikan jawapan masing-
masing.
6. Murid diberikan tugasan tambahan kepentingan
permainan tradisional.
STRATEGI
PEMBELAJARAN
:
TEKNIK
PENYOALAN
PEMBENTANGAN
MAYA
(60 minit)
Aktiviti Penutup 1. Murid dimotivasikan agar sentiasa konsisten
mengikuti kelas maya (Google Meet)
2. Murid diminta berkongsi hasil penulisan dalam
Group Whatsapp Kelas untuk penyemakan.
3. Guru membuat rumusan tentang tajuk hari ini.
(5 minit)
Refleksi