SlideShare a Scribd company logo
1 of 4
Тема. О. Пчілка «Котованаука» .
Мета: збагатити знання дітей про життя і творчість О. Пчілки;
вдосконалювативміння виразно читати байку, характеризувати дійових
осіб,вчитипередавати в інтонації характери дійових персонажів, знаходити
головнудумку, визначити суттєві ознаки байки;розвиватипам’ять, увагу,
логічне мислення; виховувати інтерес до байки, самокритичність ,почуття
відповідальності.
Обладнання: портретибайкарів, мультимедійна презентація , завдання для
гри.
Тип уроку : вивчення нового матеріалу.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Ось дзвінок сигнал нам дав –
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо,
Урок читання починаймо!
Д
Де
ев
ві
із
з у
ур
ро
ок
ку
у.
.
(
(Г
Гр
ра
а “
“З
Зб
бе
ер
ре
ем
мо
о д
де
ев
ві
із
з у
ур
ро
ок
ку
у”
”,
, р
ро
об
бо
от
та
а в
в г
гр
ру
уп
па
ах
х)
)
Х
Хт
то
о б
ба
аг
га
ат
то
о .
..
..
. (
(ч
чи
ит
та
ає
є)
),
, т
то
ой
й б
ба
аг
га
ат
то
о .
..
..
. (
(з
зн
на
ає
є)
),
,
Х
Хт
то
о ш
шв
ви
ид
дк
ко
о .
..
..
. (
(ч
чи
ит
та
ає
є)
),
, т
то
ой
й б
ба
аг
га
ат
то
о .
..
..
. (
(з
зр
ро
об
би
ит
ти
и в
вс
ст
ти
иг
га
ає
є)
).
.
(
(У
Уч
чн
ні
і з
за
ач
чи
ит
ту
ую
ют
ть
ь д
де
ев
ві
із
з у
ур
ро
ок
ку
у.
.)
)
І
ІІ
І.
.М
Мо
ов
вл
ле
ен
нн
нє
єв
ва
а р
ро
оз
зм
ми
ин
нк
ка
а
1
1.
.Р
Ро
оз
зч
чи
ит
ту
ув
ва
ан
нн
ня
я (
(р
ро
об
бо
от
та
а н
на
ад
д ч
чи
ис
ст
то
ом
ма
ав
вк
ко
ою
ю)
)
-
-П
Пр
ро
оп
по
он
ну
ую
ю п
пр
ро
оч
чи
ит
та
ат
ти
и ч
чи
ис
ст
то
ом
мо
ов
вк
ку
у,
, ч
чі
іт
тк
ко
о в
ви
им
мо
ов
вл
ля
яю
юч
чи
и з
зв
ву
ук
ки
и (
(х
хо
ор
ро
ом
м,
,
п
па
ар
ро
ою
ю,
, і
ін
нд
ди
ив
ві
ід
ду
уа
ал
ль
ьн
но
о)
)
О
Ок
к-
-о
ок
к-
-о
ок
к-
-п
пр
ро
ол
лу
ун
на
ав
в .
..
..
. (
(д
дз
зв
ві
ін
но
ок
к)
)
А
Ас
с-
-а
ас
с-
-а
ас
с-
-ч
чи
ит
та
ан
нн
ня
я у
у .
..
..
. (
(н
на
ас
с)
)
Л
Ли
и-
-л
ли
и-
-л
ли
и-
-к
ка
ар
рт
тк
ки
и м
ми
и.
..
..
. (
(в
вз
зя
ял
ли
и)
)
Ч
Ча
а-
-ч
ча
а-
-ч
ча
а-
- в
в м
ме
ен
не
е н
не
ем
ма
ає
є .
..
..
. (
(к
ка
ал
ла
ач
ча
а)
)
А
Ат
ти
и-
-а
ат
ти
и-
-а
ат
ти
и-
-п
по
оч
ча
ал
ли
и .
..
..
. (
(ч
чи
ит
та
ат
ти
и)
)
2
2.
.Р
Ро
оз
зч
чи
ит
тк
ка
а
Б
Ба
ай
й к
ка
а
Б
Ба
ай
й к
ки
и
Б
Ба
ай
й к
ка
ар
р
Б
Ба
ай
й о
оч
чк
ка
а
Б
Ба
ай
й х
хо
ов
ви
ий
й
-
- Я
Як
ке
е с
сл
ло
ов
во
о “
“з
за
ай
йв
ве
е”
” ?
? Ч
Чо
ом
му
у ?
?
3
3.
.Р
Ро
об
бо
от
та
а н
на
ад
д с
ск
ко
ор
ро
ом
мо
ов
вк
ко
ою
ю (
(р
ро
об
бо
от
та
а в
в п
па
ар
ра
ах
х)
)
(
(п
пр
ро
оч
чи
ит
та
ат
ти
и ї
її
ї с
сп
по
оч
ча
ат
тк
ку
у п
по
ов
ві
іл
ль
ьн
но
о,
, ш
шв
ви
ид
дш
ше
е,
, щ
ще
е ш
шв
ви
ид
дш
ше
е.
.
М
Му
ур
рл
ли
ик
ко
о м
му
ур
рк
ко
оч
че
е,
,
М
Мо
ор
ро
оз
зи
ив
ва
а х
хо
оч
че
е.
.
М
Му
ур
рл
ли
ик
ко
о р
ру
уд
де
ен
нь
ьк
ки
ий
й,
,
З
За
ам
ме
ер
рз
зн
не
еш
ш,
, д
ду
ур
рн
не
ен
нь
ьк
ки
ий
й.
.
4
4.
. П
Пр
ро
оч
чи
ит
та
ат
ти
и с
сл
ло
ов
ва
а з
з м
ма
ак
кс
си
им
ма
ал
ль
ьн
но
ою
ю ш
шв
ви
ид
дк
кі
іс
ст
тю
ю,
,
в
в п
по
ор
ря
яд
дк
ку
у з
зр
ро
ос
ст
та
ан
нн
ня
я н
но
ом
ме
ер
рі
ів
в.
.
Б
Ба
ай
йк
ка
а в
вч
чи
ит
ть
ь я
як
к н
на
а с
св
ві
іт
ті
і ж
жи
ит
ть
ь.
.
ІІІ. Актуалізаціяопорних знань.
1. Бесіда.
— Який розділ ми вивчаємо?
— Творияких байкарів ви читали?
- Повчальний висновокбайки ( мораль).
-Перший байкар ( Езоп).
- Скільки приятелів було в байці Езопа ( двоє).
- Кого в байці Глібова називають « зіронькою, голубонькою,перепеличкою»(
Зозулю).
І
ІV
V.
. П
Пе
ер
ре
ев
ві
ір
рк
ка
а д
до
ом
ма
аш
шн
нь
ьо
ог
го
о з
за
ав
вд
да
ан
нн
ня
я.
.
-
-Ч
Чи
ит
та
ан
нн
ня
я б
ба
ай
йк
ки
и Л
Л.
.Г
Гл
лі
іб
бо
ов
ва
а “
“З
Зо
оз
зу
ул
ля
я і
і П
Пі
ів
ве
ен
нь
ь”
”
(
(д
ді
іт
ти
и ч
чи
ит
та
аю
ют
ть
ь б
ба
ай
йк
ку
у,
, о
оц
ці
ін
ню
ює
єт
ть
ьс
ся
я ч
чи
ит
та
ан
нн
ня
я)
)
V
V.
. П
По
ов
ві
ід
до
ом
мл
ле
ен
нн
ня
я т
те
ем
ми
и,
, м
ме
ет
ти
и у
ур
ро
ок
ку
у.
.
-
-С
Сь
ьо
ог
го
од
дн
ні
ім
ми
и о
оз
зн
на
ай
йо
ом
ми
им
мо
ос
ся
я з
з т
тв
во
ор
рч
чі
іс
ст
тю
ю у
ук
кр
ра
аї
їн
нс
сь
ьк
ко
ої
ї
п
пи
ис
сь
ьм
ме
ен
нн
ни
иц
ці
і О
Ол
ле
ен
ни
и П
Пч
чі
іл
лк
ки
и ,
, б
бу
уд
де
ем
мо
о у
уд
до
ос
ск
ко
он
на
ал
лю
юв
ва
ат
ти
и н
на
ав
ви
ич
чк
ки
и с
св
ві
ід
до
ом
мо
ог
го
о
в
ви
ир
ра
аз
зн
но
ог
го
о ч
чи
ит
та
ан
нн
ня
я б
ба
ай
йк
ки
и.
.
V
VІ
І.
. С
Сп
пр
ри
ий
йм
ма
ан
нн
ня
я й
й у
ус
св
ві
ід
до
ом
мл
ле
ен
нн
ня
я н
но
ов
во
ог
го
о м
ма
ат
те
ер
рі
іа
ал
лу
у.
.
1
1 П
По
ов
ві
ід
до
ом
мл
ле
ен
нн
ня
я ч
чл
ле
ен
ні
ів
в “
“д
до
ов
ві
ід
дк
ко
ов
во
ог
го
о б
бю
юр
ро
о”
” п
пр
ро
о ж
жи
ит
тт
тє
єв
ви
ий
й т
та
а т
тв
во
ор
рч
чи
ий
й
ш
шл
ля
ях
х О
Ол
ле
ен
ни
и П
Пч
чі
іл
лк
ки
и;
;(
( П
Пе
ер
ре
ег
гл
ля
яд
д п
пр
ре
ез
зе
ен
нт
та
ац
ці
ії
ї)
)
2. Робота з підручником.
Перечитування дітьми статті про Олену Пчілку (самостійно, С. 59).
3. Гра «Мікрофон» (запитання на розуміння тексту)
- Де народилась О. Пчілка?
- Ким вона була?
4
4.
.В
Вп
пі
із
зн
на
ай
й г
ге
ер
ро
оя
я б
ба
ай
йк
ки
и
Щ
Що
ос
сь
ь п
пу
ух
хн
на
ас
ст
те
е с
сі
ір
ро
о-
-б
бі
іл
ле
е
М
Мо
ол
ло
ок
ко
о і
із
з м
ми
ис
ск
ки
и п
пи
ил
ло
о,
,
М
Му
ур
рк
кн
ну
ул
ло
о п
пі
іс
сл
ля
я с
сн
ні
ід
да
ан
нк
ку
у,
,
З
За
ах
хо
от
ті
іл
ло
о щ
ще
е с
см
ме
ет
та
ан
нк
ки
и
Р
Ро
оз
зд
до
об
бу
ут
ти
и н
на
а о
об
бі
ід
д.
.
Х
Хт
то
о ц
це
е?
? Н
На
аш
ш д
до
ом
ма
аш
шн
ні
ій
й …
…
5
5.
. В
Виразнечитання байки Олени Пчілки “Котова наука”
6
6.
. С
Словникова робота: (робота в парах)
З'єднайте синонімічні пари:
Наморився лаяв
хижа справді
лихословив утомився
далебі хата
7. Гра «Фотооко» (на 15 секунд відкриваю слайд зі словами для
запам’ятовування)
Зирк , хижа , комора, дорікає , лихословив .
- Які слова запам’ятались?
Які слова з 4 звуків?
Яке слово найдовше?
8. Читання байки учням
9.Аналіз змісту байки з елементами вибіркового читання.
-Де ходив кіт?
-Як він відпочивав?
-З ким його порівнює автор?
-За що Петрусь Мурка сварив?
-Що на це відповів кіт?
-У чомувін погодивсяз Петрусем?
-За що докоряв хлопчикові?
V. Закріплення матеріалу.
1.Бесіда.
— Які людські вади засуджує автор?
— Чому байка називається «Котованаука»?
— Яким у байці зображено котика, а яким — Петруся?
2. Тест
1.Чим займався котик, що так втомився:
а) ловив шкідливі миші;
б) стеріг добро;
в) десь там лазив.
2. На чому пишно розлігся котик?
а) на підлозі;
б) на печі;
в) на дивані.
3. У чомуПетрусь звинуватив кота Мурка?
а) багато мишей зловив;
б) тільки спав би та все ніживсь;
в) довго не спав, стеріг добро.
4. Що Мурко сказав у відповідь Петрикові?
а) не байдикувать;
б) похвалив Петрика за виконання всіх домашніх завдань;
в) Петрик – молодець, вивчив байку.
VΙ. Підсумок уроку
1. Гра «З’єднайназву байки з її автором».
Л. Глібов « Зозуля і Півень»
О. Пчілка «Двоєприятелів і ведмідь»
Езоп « Котованаука»
2. Закінчи речення
- Ми прочитали байку ...
 Автором байку є ...
 Я запам'ятав (ла) ..
 Урок завершую ... настроєм.
VIΙ. Домашнє завдання
с. 121-123- виразно читати байку ( малюнок)

More Related Content

What's hot

Едгар По Золотий жук
Едгар По Золотий жукЕдгар По Золотий жук
Едгар По Золотий жукolyasmetyukh
 
мультимед презентація
мультимед презентаціямультимед презентація
мультимед презентаціяelenanovikova_1966
 
Едгар По Золотий жук
Едгар По Золотий жукЕдгар По Золотий жук
Едгар По Золотий жукolyasmetyukh
 
Підручник Українська мова 4 клас М. І. Чумарна (2021 рік) Частина 2
Підручник Українська мова 4 клас М. І. Чумарна (2021 рік) Частина 2Підручник Українська мова 4 клас М. І. Чумарна (2021 рік) Частина 2
Підручник Українська мова 4 клас М. І. Чумарна (2021 рік) Частина 212Балів ГДЗ
 
Леся Українка "Біда навчить".
 Леся Українка "Біда навчить". Леся Українка "Біда навчить".
Леся Українка "Біда навчить".Лилия Розчепий
 
презентація до уроку
презентація до урокупрезентація до уроку
презентація до урокуteachergromova
 
Українська народна казка “Кирило Кожум’яка”
Українська народна казка “Кирило Кожум’яка”Українська народна казка “Кирило Кожум’яка”
Українська народна казка “Кирило Кожум’яка”Наталія Касарда
 
Поміркуємо разом. Складання тексту - міркування
Поміркуємо разом. Складання тексту - міркуванняПоміркуємо разом. Складання тексту - міркування
Поміркуємо разом. Складання тексту - міркуванняКовпитська ЗОШ
 
клуб любителів детективу Е.о
клуб любителів детективу Е.оклуб любителів детективу Е.о
клуб любителів детективу Е.оSnezhana Pshenichnaya
 
мотивація 1111
мотивація 1111мотивація 1111
мотивація 1111elmir271987
 
Монолог. Вибирати інтонацію
Монолог. Вибирати інтонаціюМонолог. Вибирати інтонацію
Монолог. Вибирати інтонаціюКовпитська ЗОШ
 
відкритий урок література 7кл
відкритий урок література 7клвідкритий урок література 7кл
відкритий урок література 7клVova Loboda
 
Переказуємо стисло. Стислий переказ твору
Переказуємо стисло. Стислий переказ творуПереказуємо стисло. Стислий переказ твору
Переказуємо стисло. Стислий переказ творуКовпитська ЗОШ
 
2 клас "По роботі й нагорода" до казки "Колосок"
 2 клас "По роботі й нагорода" до казки "Колосок" 2 клас "По роботі й нагорода" до казки "Колосок"
2 клас "По роботі й нагорода" до казки "Колосок"Тамара Загребельна
 
Літературне читання
Літературне читанняЛітературне читання
Літературне читанняValeriia Marusenko
 
контрольні тести
контрольні тестиконтрольні тести
контрольні тестиolga_ruo
 
1-а открытый урок
1-а открытый урок1-а открытый урок
1-а открытый урокBacula_Natasha
 

What's hot (20)

Едгар По Золотий жук
Едгар По Золотий жукЕдгар По Золотий жук
Едгар По Золотий жук
 
5134 5 fe
5134 5 fe5134 5 fe
5134 5 fe
 
мультимед презентація
мультимед презентаціямультимед презентація
мультимед презентація
 
Едгар По Золотий жук
Едгар По Золотий жукЕдгар По Золотий жук
Едгар По Золотий жук
 
Підручник Українська мова 4 клас М. І. Чумарна (2021 рік) Частина 2
Підручник Українська мова 4 клас М. І. Чумарна (2021 рік) Частина 2Підручник Українська мова 4 клас М. І. Чумарна (2021 рік) Частина 2
Підручник Українська мова 4 клас М. І. Чумарна (2021 рік) Частина 2
 
Леся Українка "Біда навчить".
 Леся Українка "Біда навчить". Леся Українка "Біда навчить".
Леся Українка "Біда навчить".
 
презентація до уроку
презентація до урокупрезентація до уроку
презентація до уроку
 
Українська народна казка “Кирило Кожум’яка”
Українська народна казка “Кирило Кожум’яка”Українська народна казка “Кирило Кожум’яка”
Українська народна казка “Кирило Кожум’яка”
 
231
231231
231
 
Поміркуємо разом. Складання тексту - міркування
Поміркуємо разом. Складання тексту - міркуванняПоміркуємо разом. Складання тексту - міркування
Поміркуємо разом. Складання тексту - міркування
 
клуб любителів детективу Е.о
клуб любителів детективу Е.оклуб любителів детективу Е.о
клуб любителів детективу Е.о
 
мотивація 1111
мотивація 1111мотивація 1111
мотивація 1111
 
Монолог. Вибирати інтонацію
Монолог. Вибирати інтонаціюМонолог. Вибирати інтонацію
Монолог. Вибирати інтонацію
 
відкритий урок література 7кл
відкритий урок література 7клвідкритий урок література 7кл
відкритий урок література 7кл
 
writing
writingwriting
writing
 
Переказуємо стисло. Стислий переказ твору
Переказуємо стисло. Стислий переказ творуПереказуємо стисло. Стислий переказ твору
Переказуємо стисло. Стислий переказ твору
 
2 клас "По роботі й нагорода" до казки "Колосок"
 2 клас "По роботі й нагорода" до казки "Колосок" 2 клас "По роботі й нагорода" до казки "Колосок"
2 клас "По роботі й нагорода" до казки "Колосок"
 
Літературне читання
Літературне читанняЛітературне читання
Літературне читання
 
контрольні тести
контрольні тестиконтрольні тести
контрольні тести
 
1-а открытый урок
1-а открытый урок1-а открытый урок
1-а открытый урок
 

Similar to 08

Л. українка " Біда навчить"
Л. українка " Біда навчить"Л. українка " Біда навчить"
Л. українка " Біда навчить"Semenuk
 
4 yis t_2015_ua
4 yis t_2015_ua4 yis t_2015_ua
4 yis t_2015_uabookin777
 
4 yis t_2015_ua
4 yis t_2015_ua4 yis t_2015_ua
4 yis t_2015_uaRanoUA
 
Підручник Я у світі 4 клас Тагліна О. В., Іванова Г. Ж.
Підручник Я у світі 4 клас Тагліна О. В., Іванова Г. Ж.Підручник Я у світі 4 клас Тагліна О. В., Іванова Г. Ж.
Підручник Я у світі 4 клас Тагліна О. В., Іванова Г. Ж.oleg379
 
І. Крилов. Байка Вовк і Ягня
І. Крилов. Байка Вовк і ЯгняІ. Крилов. Байка Вовк і Ягня
І. Крилов. Байка Вовк і Ягняolyasmetyukh
 
Вступ до теми. Літературні казки
Вступ до теми. Літературні казкиВступ до теми. Літературні казки
Вступ до теми. Літературні казкиКовпитська ЗОШ
 
тема. узагальнення й систематизація вивченого з теми односкладні речення
тема. узагальнення й систематизація вивченого з теми односкладні реченнятема. узагальнення й систематизація вивченого з теми односкладні речення
тема. узагальнення й систематизація вивченого з теми односкладні реченняРоман Олександрович Лемак
 
Vstup do-istoriji-5-klas-shchupak-2018
Vstup do-istoriji-5-klas-shchupak-2018Vstup do-istoriji-5-klas-shchupak-2018
Vstup do-istoriji-5-klas-shchupak-2018kreidaros1
 
6_ul_k_2023.pdf
6_ul_k_2023.pdf6_ul_k_2023.pdf
6_ul_k_2023.pdfLudaM3
 
програма самореалізації особистості
програма самореалізації особистостіпрограма самореалізації особистості
програма самореалізації особистостіHelen Golovina
 
Книжки, що вмикають мозок
Книжки, що вмикають мозокКнижки, що вмикають мозок
Книжки, що вмикають мозокНБУ для дітей
 
Літературне читання.Джереджа Р.О.
Літературне читання.Джереджа Р.О.Літературне читання.Джереджа Р.О.
Літературне читання.Джереджа Р.О.dzheredzha_raisa
 
Конспект уроку "Момотаро, або Хлопчик - Персик"
Конспект  уроку "Момотаро, або Хлопчик - Персик"Конспект  уроку "Момотаро, або Хлопчик - Персик"
Конспект уроку "Момотаро, або Хлопчик - Персик"dtamara123
 

Similar to 08 (20)

федорова в.в.
федорова в.в.федорова в.в.
федорова в.в.
 
230
230230
230
 
Л. українка " Біда навчить"
Л. українка " Біда навчить"Л. українка " Біда навчить"
Л. українка " Біда навчить"
 
4 yis t_2015_ua
4 yis t_2015_ua4 yis t_2015_ua
4 yis t_2015_ua
 
4 yis t_2015_ua
4 yis t_2015_ua4 yis t_2015_ua
4 yis t_2015_ua
 
Підручник Я у світі 4 клас Тагліна О. В., Іванова Г. Ж.
Підручник Я у світі 4 клас Тагліна О. В., Іванова Г. Ж.Підручник Я у світі 4 клас Тагліна О. В., Іванова Г. Ж.
Підручник Я у світі 4 клас Тагліна О. В., Іванова Г. Ж.
 
І. Крилов. Байка Вовк і Ягня
І. Крилов. Байка Вовк і ЯгняІ. Крилов. Байка Вовк і Ягня
І. Крилов. Байка Вовк і Ягня
 
28
2828
28
 
159
159159
159
 
Вступ до теми. Літературні казки
Вступ до теми. Літературні казкиВступ до теми. Літературні казки
Вступ до теми. Літературні казки
 
81
8181
81
 
тема. узагальнення й систематизація вивченого з теми односкладні речення
тема. узагальнення й систематизація вивченого з теми односкладні реченнятема. узагальнення й систематизація вивченого з теми односкладні речення
тема. узагальнення й систематизація вивченого з теми односкладні речення
 
Vstup do-istoriji-5-klas-shchupak-2018
Vstup do-istoriji-5-klas-shchupak-2018Vstup do-istoriji-5-klas-shchupak-2018
Vstup do-istoriji-5-klas-shchupak-2018
 
6_ul_k_2023.pdf
6_ul_k_2023.pdf6_ul_k_2023.pdf
6_ul_k_2023.pdf
 
програма самореалізації особистості
програма самореалізації особистостіпрограма самореалізації особистості
програма самореалізації особистості
 
Книжки, що вмикають мозок
Книжки, що вмикають мозокКнижки, що вмикають мозок
Книжки, що вмикають мозок
 
Літературне читання.Джереджа Р.О.
Літературне читання.Джереджа Р.О.Літературне читання.Джереджа Р.О.
Літературне читання.Джереджа Р.О.
 
6_class_urok1
6_class_urok16_class_urok1
6_class_urok1
 
урок
урокурок
урок
 
Конспект уроку "Момотаро, або Хлопчик - Персик"
Конспект  уроку "Момотаро, або Хлопчик - Персик"Конспект  уроку "Момотаро, або Хлопчик - Персик"
Конспект уроку "Момотаро, або Хлопчик - Персик"
 

More from Cshkilniy (20)

10
1010
10
 
08
0808
08
 
07
0707
07
 
28.04.2021. 3
28.04.2021. 328.04.2021. 3
28.04.2021. 3
 
28.04.2021.2
28.04.2021.228.04.2021.2
28.04.2021.2
 
28.04.2021
28.04.202128.04.2021
28.04.2021
 
6,03,2021
6,03,20216,03,2021
6,03,2021
 
21.02.21.2
21.02.21.221.02.21.2
21.02.21.2
 
21.02.21
21.02.2121.02.21
21.02.21
 
6.02.2020
6.02.20206.02.2020
6.02.2020
 
18.10
18.1018.10
18.10
 
5.10
5.105.10
5.10
 
1,10
1,101,10
1,10
 
30.09
30.0930.09
30.09
 
Toys
ToysToys
Toys
 
29.09
29.0929.09
29.09
 
29.09
29.0929.09
29.09
 
1
11
1
 
1
11
1
 
4.03
4.034.03
4.03
 

Recently uploaded

Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...JurgenstiX
 
Бомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентаціяБомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентаціяssuser0a4f48
 
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptxПрезентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptxOlgaDidenko6
 
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfssuser54595a
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»tetiana1958
 
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptxБібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptxssuserc301ed1
 
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класХімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класkrementsova09nadya
 
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяAdriana Himinets
 
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняР.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняAdriana Himinets
 
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»tetiana1958
 
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdfЗастосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdfssuser15a891
 

Recently uploaded (13)

Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
 
Бомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентаціяБомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентація
 
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptxПрезентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
 
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
 
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptxЇї величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
 
Віртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptx
Віртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptxВіртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptx
Віртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptx
 
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptxБібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
 
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класХімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
 
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
 
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняР.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
 
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
 
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdfЗастосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
 

08

  • 1. Тема. О. Пчілка «Котованаука» . Мета: збагатити знання дітей про життя і творчість О. Пчілки; вдосконалювативміння виразно читати байку, характеризувати дійових осіб,вчитипередавати в інтонації характери дійових персонажів, знаходити головнудумку, визначити суттєві ознаки байки;розвиватипам’ять, увагу, логічне мислення; виховувати інтерес до байки, самокритичність ,почуття відповідальності. Обладнання: портретибайкарів, мультимедійна презентація , завдання для гри. Тип уроку : вивчення нового матеріалу. Хід уроку І. Організаційний момент. Ось дзвінок сигнал нам дав – Працювати час настав. Тож і ми часу не гаймо, Урок читання починаймо! Д Де ев ві із з у ур ро ок ку у. . ( (Г Гр ра а “ “З Зб бе ер ре ем мо о д де ев ві із з у ур ро ок ку у” ”, , р ро об бо от та а в в г гр ру уп па ах х) ) Х Хт то о б ба аг га ат то о . .. .. . ( (ч чи ит та ає є) ), , т то ой й б ба аг га ат то о . .. .. . ( (з зн на ає є) ), , Х Хт то о ш шв ви ид дк ко о . .. .. . ( (ч чи ит та ає є) ), , т то ой й б ба аг га ат то о . .. .. . ( (з зр ро об би ит ти и в вс ст ти иг га ає є) ). . ( (У Уч чн ні і з за ач чи ит ту ую ют ть ь д де ев ві із з у ур ро ок ку у. .) ) І ІІ І. .М Мо ов вл ле ен нн нє єв ва а р ро оз зм ми ин нк ка а 1 1. .Р Ро оз зч чи ит ту ув ва ан нн ня я ( (р ро об бо от та а н на ад д ч чи ис ст то ом ма ав вк ко ою ю) ) - -П Пр ро оп по он ну ую ю п пр ро оч чи ит та ат ти и ч чи ис ст то ом мо ов вк ку у, , ч чі іт тк ко о в ви им мо ов вл ля яю юч чи и з зв ву ук ки и ( (х хо ор ро ом м, , п па ар ро ою ю, , і ін нд ди ив ві ід ду уа ал ль ьн но о) ) О Ок к- -о ок к- -о ок к- -п пр ро ол лу ун на ав в . .. .. . ( (д дз зв ві ін но ок к) ) А Ас с- -а ас с- -а ас с- -ч чи ит та ан нн ня я у у . .. .. . ( (н на ас с) ) Л Ли и- -л ли и- -л ли и- -к ка ар рт тк ки и м ми и. .. .. . ( (в вз зя ял ли и) ) Ч Ча а- -ч ча а- -ч ча а- - в в м ме ен не е н не ем ма ає є . .. .. . ( (к ка ал ла ач ча а) ) А Ат ти и- -а ат ти и- -а ат ти и- -п по оч ча ал ли и . .. .. . ( (ч чи ит та ат ти и) ) 2 2. .Р Ро оз зч чи ит тк ка а Б Ба ай й к ка а Б Ба ай й к ки и Б Ба ай й к ка ар р Б Ба ай й о оч чк ка а Б Ба ай й х хо ов ви ий й - - Я Як ке е с сл ло ов во о “ “з за ай йв ве е” ” ? ? Ч Чо ом му у ? ? 3 3. .Р Ро об бо от та а н на ад д с ск ко ор ро ом мо ов вк ко ою ю ( (р ро об бо от та а в в п па ар ра ах х) ) ( (п пр ро оч чи ит та ат ти и ї її ї с сп по оч ча ат тк ку у п по ов ві іл ль ьн но о, , ш шв ви ид дш ше е, , щ ще е ш шв ви ид дш ше е. . М Му ур рл ли ик ко о м му ур рк ко оч че е, ,
  • 2. М Мо ор ро оз зи ив ва а х хо оч че е. . М Му ур рл ли ик ко о р ру уд де ен нь ьк ки ий й, , З За ам ме ер рз зн не еш ш, , д ду ур рн не ен нь ьк ки ий й. . 4 4. . П Пр ро оч чи ит та ат ти и с сл ло ов ва а з з м ма ак кс си им ма ал ль ьн но ою ю ш шв ви ид дк кі іс ст тю ю, , в в п по ор ря яд дк ку у з зр ро ос ст та ан нн ня я н но ом ме ер рі ів в. . Б Ба ай йк ка а в вч чи ит ть ь я як к н на а с св ві іт ті і ж жи ит ть ь. . ІІІ. Актуалізаціяопорних знань. 1. Бесіда. — Який розділ ми вивчаємо? — Творияких байкарів ви читали? - Повчальний висновокбайки ( мораль). -Перший байкар ( Езоп). - Скільки приятелів було в байці Езопа ( двоє). - Кого в байці Глібова називають « зіронькою, голубонькою,перепеличкою»( Зозулю). І ІV V. . П Пе ер ре ев ві ір рк ка а д до ом ма аш шн нь ьо ог го о з за ав вд да ан нн ня я. . - -Ч Чи ит та ан нн ня я б ба ай йк ки и Л Л. .Г Гл лі іб бо ов ва а “ “З Зо оз зу ул ля я і і П Пі ів ве ен нь ь” ” ( (д ді іт ти и ч чи ит та аю ют ть ь б ба ай йк ку у, , о оц ці ін ню ює єт ть ьс ся я ч чи ит та ан нн ня я) ) V V. . П По ов ві ід до ом мл ле ен нн ня я т те ем ми и, , м ме ет ти и у ур ро ок ку у. . - -С Сь ьо ог го од дн ні ім ми и о оз зн на ай йо ом ми им мо ос ся я з з т тв во ор рч чі іс ст тю ю у ук кр ра аї їн нс сь ьк ко ої ї п пи ис сь ьм ме ен нн ни иц ці і О Ол ле ен ни и П Пч чі іл лк ки и , , б бу уд де ем мо о у уд до ос ск ко он на ал лю юв ва ат ти и н на ав ви ич чк ки и с св ві ід до ом мо ог го о в ви ир ра аз зн но ог го о ч чи ит та ан нн ня я б ба ай йк ки и. . V VІ І. . С Сп пр ри ий йм ма ан нн ня я й й у ус св ві ід до ом мл ле ен нн ня я н но ов во ог го о м ма ат те ер рі іа ал лу у. . 1 1 П По ов ві ід до ом мл ле ен нн ня я ч чл ле ен ні ів в “ “д до ов ві ід дк ко ов во ог го о б бю юр ро о” ” п пр ро о ж жи ит тт тє єв ви ий й т та а т тв во ор рч чи ий й ш шл ля ях х О Ол ле ен ни и П Пч чі іл лк ки и; ;( ( П Пе ер ре ег гл ля яд д п пр ре ез зе ен нт та ац ці ії ї) ) 2. Робота з підручником. Перечитування дітьми статті про Олену Пчілку (самостійно, С. 59). 3. Гра «Мікрофон» (запитання на розуміння тексту) - Де народилась О. Пчілка? - Ким вона була? 4 4. .В Вп пі із зн на ай й г ге ер ро оя я б ба ай йк ки и Щ Що ос сь ь п пу ух хн на ас ст те е с сі ір ро о- -б бі іл ле е М Мо ол ло ок ко о і із з м ми ис ск ки и п пи ил ло о, , М Му ур рк кн ну ул ло о п пі іс сл ля я с сн ні ід да ан нк ку у, , З За ах хо от ті іл ло о щ ще е с см ме ет та ан нк ки и Р Ро оз зд до об бу ут ти и н на а о об бі ід д. . Х Хт то о ц це е? ? Н На аш ш д до ом ма аш шн ні ій й … …
  • 3. 5 5. . В Виразнечитання байки Олени Пчілки “Котова наука” 6 6. . С Словникова робота: (робота в парах) З'єднайте синонімічні пари: Наморився лаяв хижа справді лихословив утомився далебі хата 7. Гра «Фотооко» (на 15 секунд відкриваю слайд зі словами для запам’ятовування) Зирк , хижа , комора, дорікає , лихословив . - Які слова запам’ятались? Які слова з 4 звуків? Яке слово найдовше? 8. Читання байки учням 9.Аналіз змісту байки з елементами вибіркового читання. -Де ходив кіт? -Як він відпочивав? -З ким його порівнює автор? -За що Петрусь Мурка сварив? -Що на це відповів кіт? -У чомувін погодивсяз Петрусем? -За що докоряв хлопчикові? V. Закріплення матеріалу. 1.Бесіда. — Які людські вади засуджує автор? — Чому байка називається «Котованаука»? — Яким у байці зображено котика, а яким — Петруся? 2. Тест 1.Чим займався котик, що так втомився: а) ловив шкідливі миші; б) стеріг добро; в) десь там лазив. 2. На чому пишно розлігся котик? а) на підлозі; б) на печі; в) на дивані. 3. У чомуПетрусь звинуватив кота Мурка? а) багато мишей зловив; б) тільки спав би та все ніживсь; в) довго не спав, стеріг добро.
  • 4. 4. Що Мурко сказав у відповідь Петрикові? а) не байдикувать; б) похвалив Петрика за виконання всіх домашніх завдань; в) Петрик – молодець, вивчив байку. VΙ. Підсумок уроку 1. Гра «З’єднайназву байки з її автором». Л. Глібов « Зозуля і Півень» О. Пчілка «Двоєприятелів і ведмідь» Езоп « Котованаука» 2. Закінчи речення - Ми прочитали байку ...  Автором байку є ...  Я запам'ятав (ла) ..  Урок завершую ... настроєм. VIΙ. Домашнє завдання с. 121-123- виразно читати байку ( малюнок)